вівторок, 27 грудня 2016 р.

З НОВИМ РОКОМ


Картинки по запросу новогодние картинки


Зичу сонця та світлих надій,
Миру й втіхи на кожному кроці,
Також здійснення планів і мрій
У прийдешньому Новому році!

понеділок, 19 грудня 2016 р.

Картинки по запросу день святого миколая


Дев'ятнадцятого грудня - день святогоМиколая.

Це найбажаніший день у році для дітлахів. Напередодні свята діти пишуть до нього листи зі своїми побажаннями і вкидають їх у поштову скриньку або кладуть за вікно і моляться до нього, просячи передусім здоров’я собі та батькам. У день перед святом згадують всі свої добрі і злі вчинки, зважують: чого більше. Чи буде подарунок, а чи, можливо, різка? Бо чемні діточки обов'язково знайдуть під подушкою подарунок, а неслухняні – прутик. Ця різочка є своєрідним попередженням дитині, що час задуматися над своєю поведінкою і виправитися. А в ніч на 19 грудня до кожної дитинки приходить Святий Миколай і кладе під подушку подарунки.

У перекладі з грецької ім`я Миколай означає ”той, хто перемагає народ” – на інших мовах – Ніколас, Ніклас, Клаус, Мікулаш, Міклос, Ніхол, т.д.
Дослідникам життя святого Миколая іноді важко відділити правду від легенди. Першу біографію святого Миколая написано в IX столітті, але більш відома біографія Святого, написана в Х столітті Метафрастесом. Святий Миколай народився близько 270 року в місті Патарі, в Лікії, південно – західній області Малої Азії. Після смерті єпископа міста Міри, головного міста Лікії, (зараз м. Демре в Туреччині) він був обраний єпископом цього міста. Батьки святого Миколая належали до одного з найвідоміших та найбагатших лікійських родів. Довгі роки в них не було дітей. Миколай був їхнім єдиним, вимоленим сином. Благочестиві батьки дбайливо виховували свого сина в християнському дусі, а дядько Миколая, який був єпископом патарським, дбав про його освіту.
З юних літ Миколай відзначався глибокою побожністю, піклувався про вбогих та нужденних і, згідно з рішенням своїх благочестивих батьків, вибрав духовний сан.
Близько 300 р. в Мірі вибухла велика епідемія. Миколай, незважаючи на небезпеку, допомагав хворим, утішав їх. Під час цієї епідемії померли його батьки. Миколай успадкував велике багатство, яке роздав бідним і нужденним. Не чекав, щоб у нього просили допомоги, а сам шукав бідних, щоб їм допомогти. Не дивно, що з його ім'ям пов'язана традиція, яка сягає XII століття – давати допомогу та стипендії в школах. Пізніше цей звичай перетворився в дарування, особливо дітям, у надвечір’я святого Миколая подарунків. Зараз, під час цього гарного і повного глибокого значення звичаю, святого Миколая часто зображують у вигляді Санта Клауса. Проте християни повинні знати і пояснювати своїм дітям, звідки походить цей звичай – дарувати їм подарунки в день святого Миколая, та ким був цей Святитель.

 

середа, 7 грудня 2016 р.

Немає прав без обов’язків, немає обов’язків без прав.


У світі існує окремий день, присвячений правам людини - це 10 грудня. Щоденно кожен з нас чує: права людини передбачають… Що ж таке права людини? Положення про права людини, що містяться у статтях Статуту ООН (1945), стали основою становлення нового інституту права — міжнародного захисту прав людини і основних свобод. 10 грудня 1948 р. Генеральна Асамблея ООН затвердила Загальну декларацію прав людини, яка проголосила центральний пункт концепції прав людини — визнання людської гідності кожної особи.
З 1948 р. 10 грудня відзначається в усьому світі як День прав людини.


Основний Закон – Конституція, так як і Загальна декларація прав людини гарантують нам можливість людського життя, ставлять його попереду будь-яких чинників нашого буття. Тому ми завжди повинні твердо пам’ятати: «Кожна людина має обов’язки перед суспільством, у якому тільки й можливий повний розвиток її особи». А саме: неухильно додержуватись Конституції та інших законів України; не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей; шанувати і поважати державні символи України; не задавати шкоди природі, історико-культурній спадщині. Відшкодовувати завдані їм збитки. Немає прав без обов’язків, немає обов’язків без прав. І ще одну заповідь повинен запам’ятати кожен із нас: «Шануй батька свого і матір свою». Адже, саме батьки дали нам життя, саме вони щоденно переживають за нас, хочуть, щоб ми завжди були здоровими, щасливими.
Отже, від народження всі люди мають певні права, які гарантовані і захищаються державою. Їх потрібно знати й реалізовувати. Але важливо запам’ятати: поводитись слід так, щоб своєю поведінкою не порушувати прав іншої людини. Незнання закону не звільняє від відповідальності за вчинки, дії або бездіяльність.

пʼятниця, 18 листопада 2016 р.

Пригоди книжки

 "Пригоди книжки" це дуже цікавий інтегрований бібліотечний урок з єлементом лялькової вистави, мультиками, в якому книга та учні є головними діючими особами уроку. Сьогодні учні 3-Б класу побували на цьому уроці в Херсонській обласній дитячій бібліотеці ім.Дніпрової Чайки.

середа, 9 листопада 2016 р.

День украї́нської писе́мності та мо́ви.


День української писемності та мови - свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. За православним календарем - це день вшанування пям'яті Преподобного Нестора Літописця - послідовника творців слов'янської писемності  Кирила та Мефодія. Свято встановлене 9 листопада 1997 року.
                                     Картинки по запросу день укр писемності та мови      http://www.calameo.com/read/0046831749467c0e19f23

пʼятниця, 21 жовтня 2016 р.

"Осінь окраса року"

Скільки поетів, композиторів, художників майстерно описували чи словом, чи музикою, чи мовою, фарб красу осені! Нікого не залишає вона байдужим. Найкращі почуття прокидаються у нас,коли ми мандруємо лісом чи парком.
Конкурс серед учнів молодшої школи на кращого читця вірша "Осінь - окраса року"пройшов в бібліотеці ЗОШ№ 14 на завершення місячника шкільних бібліотек.
Чудові виступи дітей оцінило журі конкурсу на чолі з завучем школи Мошенською Іриною Леонідівною, яка і вручила переможцям конкурсу дипломи, а всім учасникам відзнаки "осінні листочки"

Авторський вірш учениці 3-А класу Вероніки Стопкевич, який вона написала разом з мамою Оленою. До вашої уваги:

ЧАРІВНА ГОСТЯ.
Олена і Вероніка Стопкевич.

Осінь стала на поріг
і стука у двері:
відчиняйте це до вас
прийшла в гості Осінь.

А матуся каже: -ні
відчинять не буду,
бо з тобою до нас прийшли
зливи та негода.

Я тихенько вийшла в двір
гляну, що за гостя
завітала на поріг,
матінку дратує?

Подивись! Сказала Осінь
Вже дозріли фрукти
груші, сливи і ацва,
яблука солодкі.

Як підуть мої дощі
ви ідіть до лісу,
кошик ви з собой беріть
для грибів найбільший.

Он дивись, отам он парк
золотом сіяє,
ніби Сонечко саме
там відпочиває.

Назбирала я листків,
жолудів, каштанів.
Зроблю потім я сама
подарунок мамі.

Повернулась я до хати
і кажу я мамі:-
мамо, осінь не страшна
а смачна й чарівна.
 
 
 

пʼятниця, 7 жовтня 2016 р.

Анкетування учнів.


Місячник шкільних бібліотек

В рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек, який проходить з 1 по 31  жовтня 2016 року, в нашій шкільній бібліотеці відбулося відкриття місячника виставкою сучасної української книги «Книга – найкращий мій друг».  Під час виставки , яка проходила весь тиждень, ми запропонували  відвідувачам  взяти участь у невеличкому анкетуванні і відповісти на 17 запитань які цікавлять бібліотекарів. Прийняло участь 28 бажаючих з 5-9 класів.  Серед них такі як:
1.Чи вважаєш ти читання книг необхідним? з 28 "так" відповіли 25учнів.
2.Не читаючи книг можна стати успішною людиною? з 28 "ні" відповіли 25учнів.
3.Чи читають книги твої батьки? з 28 "так" відповіли 19 учнів.
4.Як тобі зручніше читати книгу наявну чи електронну? 24 відповіли " наявну" і
    4 "електронну".
5.Яких книг, на твою думку, не вистачає в бібліотеці?  Більшість відповідей про фантастику,пригоди та твори по новій шкільній програмі та позакласному читанню.
Дуже радує те, що учні в більшості, книзі надають досить важливу роль в своєму житті і в наш такий "електронний час" все ще надають перевагу книзі наявній, не електронній.
 

пʼятниця, 30 вересня 2016 р.



Женщины-умницы, Книжные Феи,
Нет вас на свете щедрей и добрее.
Все-то вы знаете, все вы умеете
И перед подлинным благоговеете.
Вы берегини богатства духовного.
Высшая миссия вам уготована –
Не растеряетесь, не побледнеете –
Столько достоинств от Бога имеете.
Вы не нажили сокровищ и золота.
Ваше богатство особого сорта:
Вам покоряется мыслей стихия,
Тех, что умы накопили людские.
С праздником вас, дорогие сударыни!
Выбрали эту дорогу недаром вы.
Сейте разумное, доброе, вечное –
И ото всех вам спасибо сердечное!

 

четвер, 29 вересня 2016 р.

                                          
                                              
                            Пусть не сломят вас неудачи,
                           Больше будет подарков судьбы.
                           Улыбаться желаем вам чаще
                          И свои все невзгоды забыть.
                          Долгих лет и успехов в работе
                         Пожелать вам все дети хотят,
                         Пусть удачные долгие годы
                         Вместе с птицами счастья летят.

пʼятниця, 26 серпня 2016 р.


Шановні педагоги, дорогі учні !

Щиро вітаю з Днем знань - справжнім всенародним святом мудрості, доброти і людяності.
Цей день завжди особливо урочистий і хвилюючий, адже саме з нього починається незвіданий, цікавий і,  нелегкий шлях до пізнання, до нових звершень, до самостійного життя.
Бажаю усім школярам, на цьому шляху підкорити нові вершини знань, зустріти добрих і надійних друзів. Ваші здібності, наполегливість стануть запорукою визначних успіхів у дорослому житті. Найщиріші слова подяки - вчителям, які щедро діляться своїми знаннями, плекають справжніх патріотів нашої держави. Їх мудрість і великодушність залишається з вихованцями на все життя.
Нехай цьогорічний першовересень буде сонячним, несе добрий настрій у кожну школу, кожну родину!
 

пʼятниця, 10 червня 2016 р.


Шкільні бібліотекарі завжди навчаються.
9 червня "пролунав останній дзвоник" для працівників шкільних бібліотек міста, що завершили навчання за тренінговими курсами з ІКТ у 2015-2016 навчальному році.
Шк
ільні бібліотекарі отрималисертифікати про проходження курсів, та спочатку кожен із нащих курсантів презентував свою творчу роботу: блог шкільної бібліотеки, медіапрезентацію, створену до авторської розробки бібліотечних медіауроків або ж вебліографічний список.

пʼятниця, 29 квітня 2016 р.

Юні таланти нашої шкільної бібліотеки.

 Талановита,добра  дівчинка, учениця  4-А класу нашої школи Степаненко Поліна пише дуже гарні віші. Шкільна бібліотека бажає Поліні успіхів ! Пропонуємо причитати ці чудові віршики.
              
                 Весняне Сонечко (2016р.)
       Сонечко весняне лагідно зігріє
       Дорослих і малечу, усіх своїм теплом.
       Сонечку весняному кожен з нас радіє,
       Запанує щастя,радість та добро!

                                                                        Вдячність ( 2015р.)
       Взимку пташкам холодно,
       Холодно і голодно.
       І дорослі і малята
       мають їм допомагати.
       Годівничку ви зробіть,
       туди зерна покладіть.
       Пташки будуть дуже вдячні!
       Зимувати їм нелячно.

                     Вітання вчителям (2013р.)
        Від щирого серця зі святом вітаєм!
        Здоров я і радості ми Вам бажаєм!
        І дякуєм дуже за Вашу роботу,
       Любов до дітей,за чуйність, турботу!

                       Осінь ( 2011р.)
       Осінь малює яскраві малюнки,
       осінь дарує щедрі дарунки,
       золотом рясно вкриває усе,
       Друзі,радійте, осінь іде!
       

неділя, 10 квітня 2016 р.

School-BookCrossing В зош № 14


Шкільна бібліотека Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів № 14 стала учасником регіонального проекту "School Book Crossing". Мета проекту: популяризація книги та промоція читання серед учнів старших класів загальноосвітніх навчальних закладів Херсонської та Миколаївської областей, розширення кола читацької молоді, формування стійкої мотивації до читання, соціалізація школярів і тим самим – сприяння розвитку нового інтелектуального суспільства. Щоб досягти мети,наша шкільна бібліотека як учасник Проекту організувала поличку "School Book Crossing – нове захоплення сучасних людей", де розміщуються книги з домашніх бібліотек, що надаються їх власниками – учнями старших класів, для вільного безоплатного обміну для прочитання їх іншими учасниками. School Book Crossing розміщує та пропонує для обміну художні книги, в т.ч. поетичні збірки, літературу історичного, краєзнавчого, національно-патріотичного змісту, науково-популярні видання. В соціальній мережі «В контакте» є група під одноіменною назвою. Читачі нашої бібліотеки стали учасниками групи «School-BookCrossing», де вони мають можливість робити рекламу, фотоколажі прочитаних книг, писати відгуки та створювати власні відео, рекомендувати прочитані книгі своїм одноліткам.

четвер, 24 березня 2016 р.

"Поетичний камертон Ліни Костенко"


ІІ обласний фестиваль виконавської майстерності " Поетичний камертон Ліни Костенко: патріотичний лейтмотив" надав можливість учням нашої школи, віком від 12 років, пізнати творчисть нашої сучасниці, поета світового масштабу Ліни Костенко.

четвер, 17 березня 2016 р.

Читання книг в дитячому віці - це залог успіху в дорослому суспільстві.


16 березня 2016 року в місті Херсоні відбувся фінал обласного конкурсу "Велика книга читацьких рекордів Херсонщини",
( в рамках Всеукраїнського конкурсу "Найкращий читач України-2016"), де приймали участь учні нашої школи - фіналісти шкільного етапу конкурсу. Завжди приємно перемагати, але на цей раз наша перемога була у тому, що читання книг для наших учнів є залогом успіхів у їхньому майбутньому, дорослому житті.

середа, 24 лютого 2016 р.

А.Кичинський.
Душа, вогню торкнувшись, обпеклась.
Замерзла, доторкнувшись до льодини.
Оговталась і вкотре подалась
на пошук золотої середини.

середа, 3 лютого 2016 р.

School Book Crossing


Шкільна бібліотека Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів № 14 стала учасником регіонального проекту "School Book Crossing". Мета проекту: популяризація книги та промоція читання серед учнів старших класів загальноосвітніх навчальних закладів Херсонської та Миколаївської областей, розширення кола читацької молоді, формування стійкої мотивації до читання, соціалізація школярів і тим самим – сприяння розвитку нового інтелектуального суспільства. Щоб досягти мети,наша шкільна бібліотека як учасник Проекту організувала поличку "School Book Crossing – нове захоплення сучасних людей", де розміщуються книги з домашніх бібліотек, що надаються їх власниками – учнями старших класів, для вільного безоплатного обміну для прочитання їх іншими учасниками. School Book Crossing розміщує та пропонує для обміну художні книги, в т.ч. поетичні збірки, літературу історичного, краєзнавчого, національно-патріотичного змісту, науково-популярні видання. В соціальній мережі «В контакте» є група під одноіменною назвою. Читачі нашої бібліотеки стали учасниками групи
«School-BookCrossing», де вони мають можливість робити рекламу, фотоколажі прочитаних книг, писати відгуки та створювати власні відео, рекомендувати прочитані книгі своїм одноліткам.

IT-Школа современного школьного библиотекаря